SMCJ18CAQ-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體
型號:
SMCJ18CAQ-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)