SMCJ1.5KE300CA-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1500W Transient Voltage Suppressor
型號:
SMCJ1.5KE300CA-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
256V
Voltage - Breakdown (Min)
285V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
414V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.7A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)