SMAJ400CA-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 400W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
型號:
SMAJ400CA-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Packaging
Bulk
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
600mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
400V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
648V
Power - Peak Pulse
400W