ESD12VD3B-TP
型號描述:
15.5V Clamp 1A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 10mA, 12V
型號:
ESD12VD3B-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
80pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Supplier Device Package
SOD-323
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15.5V
Power - Peak Pulse
350W