首頁 > MURATA代理商 > ECASD60J337M009KA0
影像僅供參考,以產品規格為準
ECASD60J337M009KA0
型號描述:
330 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 9mOhm 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ECASD60J337M009KA0
品牌:
MURATA
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
3.5 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Surface Mount Land Size