首頁 > MEAN WELL代理商 > SMA01N-12
影像僅供參考,以產品規格為準
SMA01N-12
型號描述:
DC/DC 轉換器 - 通孔 1W 12V 0-84mA DIP 21.6-26.4Vin Unreg
型號:
SMA01N-12
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
40
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
21.6V
Voltage - Input (Max)
26.4V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
84mA
Power (Watts)
1 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
OCP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
78%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
7-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension
0.50" L x 0.40" W x 0.28" H (12.7mm x 10.2mm x 7.1mm)