PLC-100-24
型號描述:
4A 24V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 4A
型號:
PLC-100-24
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current, Voltage
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
264VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
4A
Power (Watts)
96 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
Features
OTP, OVP, SCP
Ratings
Operating Temperature
-30°C ~ 50°C
Efficiency
88.5%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
7.89" L x 2.74" W x 1.38" H (200.5mm x 69.5mm x 35.0mm)