首頁 > MEAN WELL代理商 > NSD10-48D5
影像僅供參考,以產品規格為準
NSD10-48D5
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 1A, 1A 22V - 72V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 5V/1A -5V/1A 10W, W/EMI FILTER
型號:
NSD10-48D5
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
22V
Voltage - Input (Max)
72V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
-5V
Current - Output (Max)
1A, 1A
Power (Watts)
10 W
Voltage - Isolation
1 kV
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
78%
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)