首頁 > MEAN WELL代理商 > NSD10-12D12
影像僅供參考,以產品規格為準
NSD10-12D12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 420mA, 420mA 9.8V - 36V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 12V/0.42A -12V/0.42A 10W, W/EMI FILTER
型號:
NSD10-12D12
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
300
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
9.8V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
-12V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
420mA, 420mA
Power (Watts)
10 W
Voltage - Isolation
1 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
77%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)