SMCJ1.5KE82A-TP
型號描述:
113V Clamp 13.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 70.1VWM 113V DO214AB
型號:
SMCJ1.5KE82A-TP
品牌:
MCC (Micro Commercial Components)
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.5A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)