SMAJ250A-TP
- 型號描述:
405V Clamp 1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMAJ)
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AC
- 型號:
- SMAJ250A-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 1A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 250V
- Supplier Device Package
- DO-214AC (SMAJ)
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 279V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 405V
- Power - Peak Pulse
- 400W