SMAJ250A-TP
型號描述:
405V Clamp 1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMAJ)
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AC
型號:
SMAJ250A-TP
品牌:
MCC (Micro Commercial Components)
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
250V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMAJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
405V
Power - Peak Pulse
400W