SMA6J13A-TP
- 型號描述:
21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
- 型號:
- SMA6J13A-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 13V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 21.5V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 27.9A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TA)