SMCJ100A-HR
- 型號描述:
162V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ100A-HR
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 9.3A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 100V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMCJ)
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 111V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 162V
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)