SMAJ60CA
型號描述:
96.8V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
型號:
SMAJ60CA
品牌:
Littelfuse Inc.
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V
Power - Peak Pulse
400W