SMAJ16CA
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 400W 16V 5% Bi-Directional
型號:
SMAJ16CA
品牌:
Littelfuse
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
18.75V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)