首頁 > Littelfuse代理商 > IXFT32N100XHV
影像僅供參考,以產品規格為準
IXFT32N100XHV
型號描述:
N-Channel 1000 V 32A (Tc) 890W (Tc) Surface Mount TO-268HV (IXFT)
型號:
IXFT32N100XHV
品牌:
Littelfuse
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:30 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
220mOhm @ 16A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
890W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
6V @ 4mA
Supplier Device Package
TO-268HV (IXFT)
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±30V
Drain to Source Voltage (Vdss)
1000 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
130 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4075 pF @ 25 V