IXFP10N80P
- 型號描述:
N-Channel 800 V 10A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-220-3
MOSFET N-CH 800V 10A TO220AB
- 型號:
- IXFP10N80P
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- Package / Case
- TO-220-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 10A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.1Ohm @ 5A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 300W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 5.5V @ 2.5mA
- Supplier Device Package
- TO-220-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 800 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 40 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2050 pF @ 25 V