3.0SMCJ40CA
- 型號描述:
64.5V Clamp 46.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
- 型號:
- 3.0SMCJ40CA
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 40V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 64.5V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 46.5A
- Power - Peak Pulse
- 3000W (3kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Telecom
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)