0402L050SLKR
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 6V 500 mA Ih Surface Mount 0402 (1005 Metric), Concave
- 型號:
- 0402L050SLKR
- 品牌:
- Littelfuse
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 10
- Type
- Polymeric
- Voltage - Max
- 6V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 500 mA
- Current - Trip (It)
- 1 A
- Current - Max
- 50 A
- Time to Trip
- 100 ms
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 40 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 400 mOhms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.60mm)