IXFK180N25T
- 型號描述:
N-Channel 250 V 180A (Tc) 1390W (Tc) Through Hole TO-264AA (IXFK)
- 型號:
- IXFK180N25T
- 品牌:
- LITTELFUSE
- 交期:
- 7-12工作天
- Package / Case
- TO-264-3, TO-264AA
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 180A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 12.9mOhm @ 60A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1390W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 5V @ 8mA
- Supplier Device Package
- TO-264AA (IXFK)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 250 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 345 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 28000 pF @ 25 V