04026C105KAT2A
- 型號描述:
1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
- 型號:
- 04026C105KAT2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 687
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF