04025U140FAT2A
- 型號描述:
14 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
- 型號:
- 04025U140FAT2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2203
- Capacitance
- 14 pF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ultra Low ESR
- Ratings
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)