首頁 > Kycon代理商 > STX-3501-3N
影像僅供參考,以產品規格為準
STX-3501-3N
型號描述:
電話連接器 3.5mm S LUGS STEREO 3P THRU HOLE
型號:
STX-3501-3N
品牌:
Kycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Board Guide
Connector Type
Phone Jack
Gender
Female
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Number of Positions/Contacts
3 Conductors, 3 Contacts
Internal Switch(s)
Does Not Contain Switch
Signal Lines
Stereo (3 Conductor, TRS)
Termination
Solder
Insulation Color
Actual Diameter
0.142" (3.60mm)
Industry Recognized Mating Diameter
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone