首頁 > Kycon代理商 > STX-2500-3NTR
影像僅供參考,以產品規格為準
STX-2500-3NTR
型號描述:
電話連接器 SJ 2.5MM SMT 3POS
型號:
STX-2500-3NTR
品牌:
Kycon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Phone Jack
Gender
Female
Signal Lines
Stereo (3 Conductor, TRS)
Industry Recognized Mating Diameter
2.50mm (0.094", 3/32", Sub Mini, Miniature) - Headphone
Actual Diameter
0.102" (2.60mm)
Number of Positions/Contacts
3 Conductors, 3 Contacts
Internal Switch(s)
Does Not Contain Switch
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Termination
Solder
Shielding
Unshielded
Features
Board Guide
Insulation Color
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C