224MWR250K
型號描述:
0.22 μF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Axial
薄膜電容器 0.22uF 250V 10%
型號:
224MWR250K
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Low ESR
Package / Case
Axial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V
Height - Seated (Max)
Capacitance
0.22 µF
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)