0402W104K160NT
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
- 型號:
- 0402W104K160NT
- 品牌:
- Knowles Novacap
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.61mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF