040220500103KXTFM2
- 型號描述:
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0402 (1005 Metric)
NON MAG MLCC 10000PF
- 型號:
- 040220500103KXTFM2
- 品牌:
- Knowles Syfer
數量:
- Capacitance
- 10000 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R (2R1)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Non-Magnetic
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Thickness (Max)
- 0.025" (0.64mm)