首頁 > Kemet代理商 > EEV476M035A9GAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EEV476M035A9GAA
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEV476M035A9GAA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:470 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
168 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
240 mA @ 100 kHz
Impedance
520 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.222" (5.65mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)