SMCJ400A
- 型號描述:
648V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體
- 型號:
- SMCJ400A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 1
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 400V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 447V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 648V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 2.3A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- Yes
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C