首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 0603YD106KAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0603YD106KAT2A
型號描述:
10 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603YD106KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF