06035J1R0BBSTR
- 型號描述:
1 pF Thin Film Capacitor 50 V 0603 (1608 Metric)
CAP THIN FILM 1PF 50V 0603
- 型號:
- 06035J1R0BBSTR
- Capacitance
- 1 pF
- Tolerance
- ±0.1pF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- RF, High Q, Low Loss
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.029" (0.73mm)