首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 06035A180JAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
06035A180JAT2A
型號描述:
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
型號:
06035A180JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
18 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)