06033C104JAZ2A
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
- 型號:
- 06033C104JAZ2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF