06031U620FAT2A
- 型號描述:
62 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 62PF 100V NP0 0603
- 型號:
- 06031U620FAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 62 pF
- Tolerance
- ±1%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ultra Low ESR
- Ratings
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Size / Dimension
- 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.036" (0.91mm)