06031C471J4T4A
- 型號描述:
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
- 型號:
- 06031C471J4T4A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 470 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)