首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 0402ZD475KAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0402ZD475KAT2A
型號描述:
4.7 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
型號:
0402ZD475KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF