04025A6R8JAT2A
- 型號描述:
6.8 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
- 型號:
- 04025A6R8JAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 6.8 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.56mm)