04023U2R2BAT2A
- 型號描述:
2.2 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402
- 型號:
- 04023U2R2BAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 2.2 pF
- Tolerance
- ±0.1pF
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ultra Low ESR
- Ratings
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)