04023JR15PBSTR
- 型號描述:
0.15 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
ACCU-F/P
- 型號:
- 04023JR15PBSTR
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.02pF
- Features
- RF, High Q, Low Loss
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)
- Capacitance
- 0.15 pF
- Voltage - Rated
- 25 V