04023J2R2ABSTR
- 型號描述:
2.2 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402
- 型號:
- 04023J2R2ABSTR
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 2.2 pF
- Tolerance
- ±0.05pF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- RF, High Q, Low Loss
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)