04023J0R5ABSTR
- 型號描述:
0.5 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402
- 型號:
- 04023J0R5ABSTR
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.05pF
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.50mm)
- Capacitance
- 0.5 pF
- Voltage - Rated
- 25 V