RK73H2ATTD1100F
型號描述:
110 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
RK73H2ATTD1100F
品牌:
KOA Speer Electronics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:20000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
110 Ohms