RK73H1JTTDD4R70F
- 型號描述:
4.7 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 4.7 OHM 1% 1/8W 0603
- 型號:
- RK73H1JTTDD4R70F
- Resistance
- 4.7 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)