RK73G1ETTP1622D
- 型號描述:
16.2 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 16.2K OHM 0.5% 1/10W 0402
- 型號:
- RK73G1ETTP1622D
- 品牌:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±0.5%
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 16.2 kOhms