首頁 > KOA代理商 > RK73B1HTTC103J
影像僅供參考,以產品規格為準
RK73B1HTTC103J
型號描述:
10 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
RK73B1HTTC103J
品牌:
KOA
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
10000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Failure Rate
Resistance
10 kOhms