PEG124MA2150QT1
- 型號描述:
15 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 4.3Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 15UF 63V AXIAL TH
- 型號:
- PEG124MA2150QT1
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 15 µF
- Tolerance
- -10%, +30%
- Voltage - Rated
- 63 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4.3Ohm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 113 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1 A @ 5 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia x 0.787" L (10.00mm x 20.00mm)