首頁 > KEMET代理商 > PEG124MA2150QT1
影像僅供參考,以產品規格為準
PEG124MA2150QT1
型號描述:
鋁質電解電容器 - 軸向插件式 63V 15uF 125C 2k Hour Axial
型號:
PEG124MA2150QT1
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1000 倍增量:500
Capacitance
15 µF
Tolerance
-10%, +30%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.3Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
113 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1 A @ 5 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia x 0.787" L (10.00mm x 20.00mm)