首頁 > Johanson Technology代理商 > LRC0402CJ47NGV001T
影像僅供參考,以產品規格為準
LRC0402CJ47NGV001T
型號描述:
RF電感器 - SMD RF MLI 0402 47nH 5%
型號:
LRC0402CJ47NGV001T
品牌:
Johanson Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic
Inductance
47 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
150 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)