首頁 > Johanson Technology代理商 > LRC0201BS4N7GV001T
影像僅供參考,以產品規格為準
LRC0201BS4N7GV001T
型號描述:
RF電感器 - SMD RF MLI 0201 4.7nH 0.3
型號:
LRC0201BS4N7GV001T
品牌:
Johanson Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.3nH
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Multilayer
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Q @ Freq
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ceramic
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
4.7 nH
Current Rating (Amps)
300 mA